اطلاعیه شماره 2 دانشگاه علوم پزشکی بابل در خصوص مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی (Ph.D)
چهار شنبه 20 تير 1397 ساعت 8:41
   

بسمه تعالی

اطلاعیه شماره 2 دانشگاه علوم پزشکی بابل در خصوص مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی (Ph.D)

رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت و تخصصی سال تحصیلی 98-97 منطقه آمایشی یک

(تاریخ انتشار: 20 تیر 1397)

     به اطلاع داوطلبان محترم می رساند، در راستای اجرایی سازی برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی و در قالب مصوبه آمایش سرزمین، یکی از سیاست های حوزه علوم پزشکی کشور بهره برداری از ظرفیت مناطق آمایشی کشور می باشد. بر این اساس، واگذاری مسئولیت برگزاری مرحله دوم آزمون های ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) به مناطق آمایشی کشور از جمله برنامه های اجرا شده است.

     در همین راستا، مسئولیت برگزرای مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی سال  تحصیلی 98-97 منطقه آمایشی یک مندرج در جدول زیر به دانشگاه علوم پزشکی بابل واگذار شده است که بر اساس برنامه اعلام شده ذیل انجام خواهد شد:

جدول برنامه مصاحبه داوطلبین دکتری تخصصی رشته طب ایرانی علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی منطقه آمایشی یک در دانشگاه علوم پزشکی بابل بر حسب رشته ثبت نامی

نام رشته

تاریخ مصاحبه

نوبت

محل برگزاری

ملاحظات

طب ایرانی

31/4/97

صبح

بابل- جاده گنج افروز- دانشگاه علوم پزشکی بابل- دانشکده طب ایرانی

از ساعت 8:00 الی 14:00

 

 

* توجه: حضور کلیه داوطلبان در ساعت شروع مصاحبه (8 صبح) اعلام شده برای شرکت در جلسه توجیهی الزامی است.

     ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان محترم رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت در مرحله دوم (مصاحبه حضوری)، آزمون دوره دکترای تخصصی  (Ph.D) 1397 که بر اساس نتایج مرحله اول آزمون راهیابی آنان به این مرحله مجاز شده است، توجه داوطلبان رشته مندرج در جدول فوق به نکات زیر جلب می گردد:

اطلاعیه شماره 1 دانشگاه علوم پزشکی بابل در خصوص مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت و تخصصی سال تحصیلی 98-97 منطقه آمایشی یک (تاریخ انتشار: 9 تیر1397)

 

* مصاحبــه ای که پیش رو دارید یک مصاحبه ساختــارمند است که به شیــــوه چند ایستـــگاهی (Multiple Mini-Interviews) به شرح زیر اجرا خواهد شد. این مصاحبه صلاحیت های داوطلبان تحصیل در دوره دکتری تخصصی را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد.

 

ایستگاه شماره(1): میزان تسلط داوطلب بر پایان نامه و مقاله مستخرج از آن (20 امتیاز)

     در این ایستگاه شما بایستی در مورد پایان نامه  اخرین مقطع تحصیلی  متناسب با رشته مورد پذیرش  و مقاله  مستخرح از آن  به سوالات مطرح شده پاسخ دهید. علاوه بر این از شما در مورد انواع پژوهش و کلیات چگونگی نگارش مقالات علمی (جایگاه مقدمه، مواد و روش ها، نتایج و بحث) سوال می گردد.  مدت زمان این ایستگاه 10 دقیقه  می باشد و برای هر قسمت  زمان مشخص در نظر گرفته شده است  و در صورتیکه نتوانید در اين زمان به آن سوال پاسخ دهید، سوال بعدی مطرح می گردد.

 

ایستگاه شماره(2): جستجوی منابع علمی (5  امتیاز)

     در اين ايستگاه ممتحنين دو موضوع مرتبط با رشته مورد پذيرش را براي جستجو مشخص نموده اند:

ابتدا يكي از موضوعات را پس از انتخاب پایگاه مناسب، براي جستجوي مقالات  مرتبط با موضوع  انتخاب نمايید. سپس با انتخاب کلید واژه مناسب مراحل جستجوی متون را انجام دهید و مقالاتي که به عنوان منبع انتخاب کرده اید را  از نظر اعتبار علمي منبع (رفرانس) مربوطه ارزيابي نماييد  و در انتها به سوالات مربوط به نحوه استفاده از منابع در متن پاسخ دهيد.

 

ایستگاه شماره(3): ارائه شفاهی مطالب علمی"Scientific Presentation "(15 امتیاز)

     در اين ايستگاه به شما 6 موضوع مرتبط با رشته امتحاني پيشنهاد شده است. شما يكي از اين موضوعات را انتخاب و فرض كنيد در نظر دارید تا سخنرانی کوتاهی برای مخاطبان در نظر گرفته شده، ارائه دهید. .پس از انتخاب موضوع  به مدت 7 دقيقه فرصت داريد موضوع منتخب را آماده سازي نموده و با اشاره ممتحنين مطالب خود بدون استفاده از تکنولوژی خاصی و صرفا بصورت گفتاری براي مخاطبين مورد نظر بيان نماييد. در پایان در صورت وجود سوال از طرف ممتحنین باید در عرض 2 دقیقه به یک سوال پاسخ دهید.

 

ایستگاه شماره(4): اختصاصی زبان انگلیسی و عربی (15 امتیاز)

     در اين ايستگاه ممتحنين برای سنجش درک متون تخصصی رشته امتحاني از یک روش واحد برای همه استفاده می کنند. در این ایستگاه 4 قسمت طراحی شده است:

  1. معرفي خود  به انگلیسی : شامل نام و نام خانوادگی سن، تحصیلات، رشته تحصیلی پایه و دانشگاهی محل تحصیل. (2 دقیقه)
  2. بیان عنوان پایان نامه دکترای پزشکی عمومی به زبان انگلیسی (1 دقیقه)
  3. خواندن و ترجمه متن انگلیسی تخصصی  در مورد طب سنتی و مکمل (4 دقیقه)
  4. خواندن و ترجمه متن عربی تخصصی  در مورد طب سنتی (3 دقیقه)

زمان  هاي ارائه شده پيشنهادي مي باشند و داوطلب مي تواند در  مديريت زمان  آن را لحاظ نمايد 

ایستگاه شماره(5): توانمندی های تخصصی رشته (20 امتیاز)

     در این ایستگاه میزان آشنایی داوطلبان با مبانی طب سنتی، علوم پایه پزشکی، شناخت از تعریف اصیل از طب سنتی ایرانی و آشنایی با خطرهای پیش روی طب سنتی، همچنین سابقه در مطالعه و درمان با این مکتب طبی پرسیده می شود.

 

*زمان اختصاص داده شده برای هر ایستگاه 10 دقیقه می باشد و زمان مصاحبه برای هرفرد حدود پنجاه دقیقه طول خواهد کشید.

*زمان مصاحبه، مصاحبه گروه ها و امتیازات ایستگاه ها ثابت است.

*به منظور کسب امتیازات لازم، عبور داوطلب از همه ی ایستگاه ها طراحی شده ضروری است.

*گروه های آموزشی مربوط به هر رشته می توانند چیدمان ایستگاه ها را جابجا نمایند.

* توجه و رعایت موارد ذیل توسط داوطلبان الزامی است و به اجرای مطلوب تر مصاحبه کمک خواهد کرد:

1-لازم است جهت شرکت در مصاحبه کارت شناسایی معتبر و کارت ورود به جلسه را همراه داشته باشید.

2-با توجه به اینکه ارائه پایان نامه در زمان مصاحبه الزامی می باشد،داوطلبان لازم است حتما یک نسخه از پایان نامه خود را همراه داشته باشند. دانشجویان ترم آخر نیز باید پایان نامه دفاع شده یا آماده دفاع خود را جهت ارائه به گروه مصاحبه کننده به همراه داشته باشند. عدم ارائه پایان نامه موجب کسر امتیاز مربوط به این بخش می شود.

3-چنانچه داوطلب مستندات سوابق و فعالیتهای آموزشی یا پژوهشی خود را بعد از فرصت بارگذاری سوابق در سایت مرکز سنجش پزشکی دریافت کرده باشد، صرفا در روز مصاحبه می تواند آن (ها) را به مسئولان برگزاری ارائه کند.

4-لازم است داوطلبان کلیه فایلهای سوابق، مدارک و اطلاعات بارگذاری شده خود را در سایت مرکز سنجش پزشکی را در یک لوح فشرده (CD) ذخیره کرده و در روز مصاحبه همراه داشته باشند و آن را به مسئولان برگزاری مصاحبه ارائه کنند.

5-حضور کلیه داوطلبان در ساعت شروع مصاحبه (8 صبح)در روز  اعلام شده برای شرکت در جلسه توجیهی و ارائه توضیحات توسط مسئول برگزاری در خصوص فرآیند مصاحبه الزامی است و مصاحبه داوطلبان بارعایت ترتیب تصادفی انجام می شود.

6-لازم است از همراه داشتن وسایل الکترونیک اعم از موبایل، ساعت هوشمند، لپ تاپ و ...... جدا خوداری کنید و در صورت همراه داشتن ملزم هستید آن ها را به مسئول  مربوطه تحویل دهید.

7-لازم است داوطلبان قبل از خروج از سالن به منظور ارتقا فرآیند مصاحبه فرم (های) ارزشیابی را به صورت الکترونیکی از طریق کامپیوتر های متصل به سامانه وزارت بهداشت تکمیل نمایند.

8-داوطلبی که مصاحبه وی به اتمام می رسد پس از تکمیل فرم (های) ارزشیابی در سامانه وزارت بهداشت ملزم به ترک محل می باشد.

9-چنانچه در هریک از مراحل پذیرش مشخص گردد که داوطلب مدرک یا مدارکی غیر واقعی و یا جعلی که منجر به کسب امتیاز گردیده ارائه نموده است، طبق ضوابط و مقررات در خصوص وی اقدام خواهد شد.

10-غیبت یا عدم شرکت داوطلب در مرحله دوم (مصاحبه) آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) به هر دلیل به منزله انصراف بوده و انجام مصاحبه مجدد برای داوطلب امکان پذیر نیست.

*در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مرکز سنجش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نشانی: http://sangesh.ir مراجعه نمایید.

 

معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی

مدیریت امور تحصیلات تکمیلی دانشگاه

 

 

 

 

 

 

 


گروه خبر:               تعداد
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 صفحه بعدی

  سخنرانی جناب آقای دکتر محسن محمدی مدیر برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دانشگاه در هفتمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران
جناب آقای دکتر محسن محمدی، مدیر برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دانشگاه در هفتمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران که در روز جمعه مورخ 18/11/98 در مجتمع پیامبر اعظم(ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار گردید، پیرامون موضوع "بررسی وضعیت موجود و مطلوب اعتلای اخلاق حرفه¬ای در دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه یک" ایراد سخنرانی نمودند.
يك شنبه 20 بهمن 1398 ساعت 12:20

  برگزاری نوزدهمین دوره آزمون صلاحیت بالینی در روز پنج شنبه مورخ 17/11/98
بدینوسیله به اطلاع می رساند نوزدهمین دوره آزمون صلاحیت بالینی در روز پنج شنبه مورخ 17 بهمن ماه 98 در درمانگاه تخصصی مرکز آموزشی و درمانی شهید دکتر بهشتی برگزار می گردد.
دو شنبه 14 بهمن 1398 ساعت 8:8

  اطلاعیه مهم
به منظور پاسداشت مقام شامخ شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شرکت پرشور در آیین های گرامیداشت این شهید،کلیه امتحانات دانشگاه علوم پزشکی بابل در روز دوشنبه مورخ 98/10/16 برگزار نمیگردد.
يك شنبه 15 دي 1398 ساعت 13:25

  دور سوم ارزیابی کیفی بسته‌های برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی بابل صورت گرفت
....
چهار شنبه 4 دي 1398 ساعت 8:0

  قابل توجه دانشجویان شاهد و ایثارگر متقاضی انتقالی از نیمسال دوم 99-98
...
شنبه 30 آذر 1398 ساعت 7:45

  برگزاری اولین جشنواره دانشجویی ایده های نوآورانه آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی بابل
این جشنواره در روز یکشنبه مورخ ۲۴ آذرماه با حضور دانشجویان ، معاونین دانشجویی و فرهنگی و آموزشی، مدیران و مسئولان آموزشی و فرهنگی در سالن شهید شجاعیان دانشگاه برگزار گردید. ...
چهار شنبه 27 آذر 1398 ساعت 11:13

  تمدید فعالیت سامانه میهمانی وانتقال
...
يك شنبه 17 آذر 1398 ساعت 11:25

  پذیرش دانشجوی دکترای داروسازی توسط دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برای اولین بار در رشته دکترای حرفه ای داروسازی برای دانشجویانی که موافقت شورای انتقال خارج به داخل وزارت بهداشت را کسب نموده اند دانشجو می پذیرد.
شنبه 16 آذر 1398 ساعت 10:38

  خبرراه اندازی مقطع کارشناسی ارشد رشته پرستاری داخلی- جراحی در دانشگاه علوم پزشکی بابل
...
شنبه 16 آذر 1398 ساعت 7:46

  خبرراه اندازی رشته تخصصی بیماریهای مغز و اعصاب (نورولوژی) در دانشگاه علوم پزشکی بابل
....
شنبه 16 آذر 1398 ساعت 7:45

  برگزاری بیست و یکمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی، سیزدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری و دومین جشنواره دانشجویی ایده های نوآورانه آموزشی
...
يك شنبه 10 آذر 1398 ساعت 7:27

  اظلاعیه برگزاری آزمون جامع میاندوره الکترونیک علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و پیش کارورزی
....
شنبه 2 آذر 1398 ساعت 7:46

  آگهی شانزدهمین دوره فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه
...
شنبه 25 آبان 1398 ساعت 10:31

  برگزاری هجدهمین دوره آزمون صلاحیت بالینی پایان دوره پزشکی عمومی- 23 آبان ماه 98
...
دو شنبه 20 آبان 1398 ساعت 8:18

  بازدید دبیر و اعضای محترم هیات ممتحنه، ارزشیابی و برنامه ریزی (بورد) رشته قارچ شناسی از دانشگاه علوم پزشکی بابل
...
دو شنبه 20 آبان 1398 ساعت 8:15

  برگزاری کارگاه "روش تدریس ( اصول گفتگو در کلاس درس)" و کارگاه "پزشکی مبتنی بر شواهد (EBM)" ویژه اعضای محترم هیات علمی دانشگاه
...
دو شنبه 20 آبان 1398 ساعت 8:14

  قابل توجه متقاضیان انتقالی و مهمانی سال 98
دو شنبه 13 آبان 1398 ساعت 10:21

  قابل توجه پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی 98-99
....
دو شنبه 6 آبان 1398 ساعت 9:38

  کسب مقام اول داژبال بانوان توسط تیم معاونت آموزشی دانشگاه
کسب مقام اول داژبال بانوان توسط تیم معاونت آموزشی دانشگاه این مسابقات در روز یکشنبه مورخ 28/7/98 به مناسبت هفته تربیت بدنی در سالن شهید ناظریان دانشگاه برگزار گردید و تیم معاونت آموزشی به سرپرستی سرکار خانم سلمانی موفق به کسب مقام اول این دوره از بازی ها شد.
سه شنبه 30 مهر 1398 ساعت 12:27

  آغاز فعالیت سیزدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری دانشگاهی
....
شنبه 20 مهر 1398 ساعت 7:56

  راه اندازی خبرنامه الکترونیکی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
....
چهار شنبه 17 مهر 1398 ساعت 10:35

  برگزاری نشست وبیناری " دانش پژوهی آموزشی و تبیین موضوعات مرتبط با آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی"
...
چهار شنبه 17 مهر 1398 ساعت 10:34

  بازدید رئیس محترم دانشگاه از روند تخلیه سالن نگهداری تجهیزات تهویه مرکز مطالعات و توسعه دانشگاه
در ادامه مراسم تقدیر از دانشجویان برتر یازدهمین المپیاد علمی کشور ، رئیس محترم دانشگاه جناب آقای دکتر جلالی از سالن نگهداری تجهیزات بلا استفاده تهویه هوا در مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه روز چهارشنبه مورخ 3 مهرماه 1398بازدید نمودند و از نزدیک در جریان مراحل تخلیه تجهیزات از سالن مذکور قرار گرفتند
چهار شنبه 3 مهر 1398 ساعت 15:36

  برگزاری مراسم تقدیر از اساتید مدرس و دانشجویان منتخب مرحله کشوری یازدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی
مراسم تقدیر و تشکر از اساتید و دانشجویان منتخب مرحله کشوری یازدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور در روز چهارشنبه مورخ 3 مهرماه 89 در سالن شورای مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه، با حضور رئیس محترم دانشگاه، معاون محترم آموزشی، مدیر EDC و سایر مدیران ستادی معاونت آموزشی دانشگاه اساتید محترم حیطه ها ی ششگانه المپیاد و دانشجویان راه یافته به مرحله کشوری یازدهمین المپیاد علمی برگزار گردید
چهار شنبه 3 مهر 1398 ساعت 15:32

  قابل توجه پذيرفته شدگان آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D ) دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی ، سال تحصيلي 99-1398
سه شنبه 2 مهر 1398 ساعت 7:45

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 صفحه بعدی