اطلاعیه شماره 2 دانشگاه علوم پزشکی بابل در خصوص مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی (Ph.D)
چهار شنبه 20 تير 1397 ساعت 8:41
   

بسمه تعالی

اطلاعیه شماره 2 دانشگاه علوم پزشکی بابل در خصوص مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی (Ph.D)

رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت و تخصصی سال تحصیلی 98-97 منطقه آمایشی یک

(تاریخ انتشار: 20 تیر 1397)

     به اطلاع داوطلبان محترم می رساند، در راستای اجرایی سازی برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی و در قالب مصوبه آمایش سرزمین، یکی از سیاست های حوزه علوم پزشکی کشور بهره برداری از ظرفیت مناطق آمایشی کشور می باشد. بر این اساس، واگذاری مسئولیت برگزاری مرحله دوم آزمون های ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) به مناطق آمایشی کشور از جمله برنامه های اجرا شده است.

     در همین راستا، مسئولیت برگزرای مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی سال  تحصیلی 98-97 منطقه آمایشی یک مندرج در جدول زیر به دانشگاه علوم پزشکی بابل واگذار شده است که بر اساس برنامه اعلام شده ذیل انجام خواهد شد:

جدول برنامه مصاحبه داوطلبین دکتری تخصصی رشته طب ایرانی علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی منطقه آمایشی یک در دانشگاه علوم پزشکی بابل بر حسب رشته ثبت نامی

نام رشته

تاریخ مصاحبه

نوبت

محل برگزاری

ملاحظات

طب ایرانی

31/4/97

صبح

بابل- جاده گنج افروز- دانشگاه علوم پزشکی بابل- دانشکده طب ایرانی

از ساعت 8:00 الی 14:00

 

 

* توجه: حضور کلیه داوطلبان در ساعت شروع مصاحبه (8 صبح) اعلام شده برای شرکت در جلسه توجیهی الزامی است.

     ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان محترم رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت در مرحله دوم (مصاحبه حضوری)، آزمون دوره دکترای تخصصی  (Ph.D) 1397 که بر اساس نتایج مرحله اول آزمون راهیابی آنان به این مرحله مجاز شده است، توجه داوطلبان رشته مندرج در جدول فوق به نکات زیر جلب می گردد:

اطلاعیه شماره 1 دانشگاه علوم پزشکی بابل در خصوص مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت و تخصصی سال تحصیلی 98-97 منطقه آمایشی یک (تاریخ انتشار: 9 تیر1397)

 

* مصاحبــه ای که پیش رو دارید یک مصاحبه ساختــارمند است که به شیــــوه چند ایستـــگاهی (Multiple Mini-Interviews) به شرح زیر اجرا خواهد شد. این مصاحبه صلاحیت های داوطلبان تحصیل در دوره دکتری تخصصی را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد.

 

ایستگاه شماره(1): میزان تسلط داوطلب بر پایان نامه و مقاله مستخرج از آن (20 امتیاز)

     در این ایستگاه شما بایستی در مورد پایان نامه  اخرین مقطع تحصیلی  متناسب با رشته مورد پذیرش  و مقاله  مستخرح از آن  به سوالات مطرح شده پاسخ دهید. علاوه بر این از شما در مورد انواع پژوهش و کلیات چگونگی نگارش مقالات علمی (جایگاه مقدمه، مواد و روش ها، نتایج و بحث) سوال می گردد.  مدت زمان این ایستگاه 10 دقیقه  می باشد و برای هر قسمت  زمان مشخص در نظر گرفته شده است  و در صورتیکه نتوانید در اين زمان به آن سوال پاسخ دهید، سوال بعدی مطرح می گردد.

 

ایستگاه شماره(2): جستجوی منابع علمی (5  امتیاز)

     در اين ايستگاه ممتحنين دو موضوع مرتبط با رشته مورد پذيرش را براي جستجو مشخص نموده اند:

ابتدا يكي از موضوعات را پس از انتخاب پایگاه مناسب، براي جستجوي مقالات  مرتبط با موضوع  انتخاب نمايید. سپس با انتخاب کلید واژه مناسب مراحل جستجوی متون را انجام دهید و مقالاتي که به عنوان منبع انتخاب کرده اید را  از نظر اعتبار علمي منبع (رفرانس) مربوطه ارزيابي نماييد  و در انتها به سوالات مربوط به نحوه استفاده از منابع در متن پاسخ دهيد.

 

ایستگاه شماره(3): ارائه شفاهی مطالب علمی"Scientific Presentation "(15 امتیاز)

     در اين ايستگاه به شما 6 موضوع مرتبط با رشته امتحاني پيشنهاد شده است. شما يكي از اين موضوعات را انتخاب و فرض كنيد در نظر دارید تا سخنرانی کوتاهی برای مخاطبان در نظر گرفته شده، ارائه دهید. .پس از انتخاب موضوع  به مدت 7 دقيقه فرصت داريد موضوع منتخب را آماده سازي نموده و با اشاره ممتحنين مطالب خود بدون استفاده از تکنولوژی خاصی و صرفا بصورت گفتاری براي مخاطبين مورد نظر بيان نماييد. در پایان در صورت وجود سوال از طرف ممتحنین باید در عرض 2 دقیقه به یک سوال پاسخ دهید.

 

ایستگاه شماره(4): اختصاصی زبان انگلیسی و عربی (15 امتیاز)

     در اين ايستگاه ممتحنين برای سنجش درک متون تخصصی رشته امتحاني از یک روش واحد برای همه استفاده می کنند. در این ایستگاه 4 قسمت طراحی شده است:

  1. معرفي خود  به انگلیسی : شامل نام و نام خانوادگی سن، تحصیلات، رشته تحصیلی پایه و دانشگاهی محل تحصیل. (2 دقیقه)
  2. بیان عنوان پایان نامه دکترای پزشکی عمومی به زبان انگلیسی (1 دقیقه)
  3. خواندن و ترجمه متن انگلیسی تخصصی  در مورد طب سنتی و مکمل (4 دقیقه)
  4. خواندن و ترجمه متن عربی تخصصی  در مورد طب سنتی (3 دقیقه)

زمان  هاي ارائه شده پيشنهادي مي باشند و داوطلب مي تواند در  مديريت زمان  آن را لحاظ نمايد 

ایستگاه شماره(5): توانمندی های تخصصی رشته (20 امتیاز)

     در این ایستگاه میزان آشنایی داوطلبان با مبانی طب سنتی، علوم پایه پزشکی، شناخت از تعریف اصیل از طب سنتی ایرانی و آشنایی با خطرهای پیش روی طب سنتی، همچنین سابقه در مطالعه و درمان با این مکتب طبی پرسیده می شود.

 

*زمان اختصاص داده شده برای هر ایستگاه 10 دقیقه می باشد و زمان مصاحبه برای هرفرد حدود پنجاه دقیقه طول خواهد کشید.

*زمان مصاحبه، مصاحبه گروه ها و امتیازات ایستگاه ها ثابت است.

*به منظور کسب امتیازات لازم، عبور داوطلب از همه ی ایستگاه ها طراحی شده ضروری است.

*گروه های آموزشی مربوط به هر رشته می توانند چیدمان ایستگاه ها را جابجا نمایند.

* توجه و رعایت موارد ذیل توسط داوطلبان الزامی است و به اجرای مطلوب تر مصاحبه کمک خواهد کرد:

1-لازم است جهت شرکت در مصاحبه کارت شناسایی معتبر و کارت ورود به جلسه را همراه داشته باشید.

2-با توجه به اینکه ارائه پایان نامه در زمان مصاحبه الزامی می باشد،داوطلبان لازم است حتما یک نسخه از پایان نامه خود را همراه داشته باشند. دانشجویان ترم آخر نیز باید پایان نامه دفاع شده یا آماده دفاع خود را جهت ارائه به گروه مصاحبه کننده به همراه داشته باشند. عدم ارائه پایان نامه موجب کسر امتیاز مربوط به این بخش می شود.

3-چنانچه داوطلب مستندات سوابق و فعالیتهای آموزشی یا پژوهشی خود را بعد از فرصت بارگذاری سوابق در سایت مرکز سنجش پزشکی دریافت کرده باشد، صرفا در روز مصاحبه می تواند آن (ها) را به مسئولان برگزاری ارائه کند.

4-لازم است داوطلبان کلیه فایلهای سوابق، مدارک و اطلاعات بارگذاری شده خود را در سایت مرکز سنجش پزشکی را در یک لوح فشرده (CD) ذخیره کرده و در روز مصاحبه همراه داشته باشند و آن را به مسئولان برگزاری مصاحبه ارائه کنند.

5-حضور کلیه داوطلبان در ساعت شروع مصاحبه (8 صبح)در روز  اعلام شده برای شرکت در جلسه توجیهی و ارائه توضیحات توسط مسئول برگزاری در خصوص فرآیند مصاحبه الزامی است و مصاحبه داوطلبان بارعایت ترتیب تصادفی انجام می شود.

6-لازم است از همراه داشتن وسایل الکترونیک اعم از موبایل، ساعت هوشمند، لپ تاپ و ...... جدا خوداری کنید و در صورت همراه داشتن ملزم هستید آن ها را به مسئول  مربوطه تحویل دهید.

7-لازم است داوطلبان قبل از خروج از سالن به منظور ارتقا فرآیند مصاحبه فرم (های) ارزشیابی را به صورت الکترونیکی از طریق کامپیوتر های متصل به سامانه وزارت بهداشت تکمیل نمایند.

8-داوطلبی که مصاحبه وی به اتمام می رسد پس از تکمیل فرم (های) ارزشیابی در سامانه وزارت بهداشت ملزم به ترک محل می باشد.

9-چنانچه در هریک از مراحل پذیرش مشخص گردد که داوطلب مدرک یا مدارکی غیر واقعی و یا جعلی که منجر به کسب امتیاز گردیده ارائه نموده است، طبق ضوابط و مقررات در خصوص وی اقدام خواهد شد.

10-غیبت یا عدم شرکت داوطلب در مرحله دوم (مصاحبه) آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) به هر دلیل به منزله انصراف بوده و انجام مصاحبه مجدد برای داوطلب امکان پذیر نیست.

*در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مرکز سنجش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نشانی: http://sangesh.ir مراجعه نمایید.

 

معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی

مدیریت امور تحصیلات تکمیلی دانشگاه

 

 

 

 

 

 

 


گروه خبر:               تعداد
صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعدی

  قابل توجه دانشجویان متقاضی انتقال و میهمانی
تمدید زمان ثبت اطلاعات و مستندات در سامانه نقل و انتقال و میهمانی
چهار شنبه 21 آذر 1397 ساعت 14:17

  مراسم معارفه خانم دکتر مریم قائمی به عنوان مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه برگزار شد
طي مراسمي که در روز چهارشنبه مورخ 7/9/97 با حضور آقای دکتر امری معاون آموزشی دانشگاه ، آقای دکتر یحیی پور مدیر تحصیلات تکمیلی و تحول و نوآوری دانشگاه ، آقای دکتر جهانی مدیر مرکز امور هیات علمی و کارکنان حوزه معاونت آموزشی و EDC دانشگاه برگزار گردید
يك شنبه 11 آذر 1397 ساعت 11:15

  بازدید تیم اعتباربخشی آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان های آیت اله روحانی، شهید دکتر بهشتی و کودکان امیرکلا
تیم ارزیابی اعتباربخشی آموزشی شامل آقایان دکتر علی خورسند وکیل زاده، دکتر سید مجید صدرزاده، دکتر عبدالجواد خواجوی به سرپرستی آقای دکتر جواد سرآبادانی از کلان منطقه 9 آمایشی روز دوشنبه مورخ 5/9/97، بیمارستان های آیت اله روحانی، شهید دکتر بهشتی و کودکان امیرکلا را مورد ارزیابی قرار دادند.
شنبه 10 آذر 1397 ساعت 8:6

  جناب آقای دکتر یوسف یحیی پور به مدیریت تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دانشگاه منصوب شدند.
با ابلاغ آقای دکتر جلالی رئیس محترم دانشگاه، آقای دکتر یوسف یحیی پور مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه، با حفظ سمت به مدیریت تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دانشگاه منصوب شدند.
چهار شنبه 7 آذر 1397 ساعت 11:29

  نشست مدير امورآموزشی دانشگاه با نمايندگان دانشجويان
این نشست که در روز یکشنبه مورخ 27/8/97 با حضور 15 نفر از نمایندگان دانشجویان تمامی رشته ها و دانشکده های تابعه در ستاد معاونت آموزشی دانشگاه تشکیل گردید
دو شنبه 5 آذر 1397 ساعت 11:15

  تجلیل از افتخار آفرینان و پذیرفته شدگان آزمون دانشنامه تخصصی بالینی, آزمون دانشنامه فوق تخصصی و آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل
تجلیل از افتخار آفرینان و پذیرفته شدگان آزمون دانشنامه تخصصی بالینی, آزمون دانشنامه فوق تخصصی و آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل
سه شنبه 15 آبان 1397 ساعت 7:41

  به اطلاع کلیه متقاضیان میهمان وانتقال می رساند:سامانه میهمانی و انتقال صرفا برای خروج متقاضیان برای نیمسال دوم 98-97 فعال می باشد. این دانشگاه هیچگونه پذیرش اعم از میهمانی وانتقال برای نیمسال دوم 98-97 ندارد
به اطلاع کلیه متقاضیان میهمان وانتقال می رساند:سامانه میهمانی و انتقال صرفا برای خروج متقاضیان برای نیمسال دوم 98-97 فعال می باشد. این دانشگاه هیچگونه پذیرش اعم از میهمانی وانتقال برای نیمسال دوم 98-97 ندارد
سه شنبه 15 آبان 1397 ساعت 7:36

  فراخوان بیستمین همایش آموزش علوم پزشکی و دوازدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری
فراخوان بیستمین همایش آموزش علوم پزشکی و دوازدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری
يك شنبه 6 آبان 1397 ساعت 9:53

  تقدیر رئیس محترم مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مسئول اداره دانش آموختگان معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل سرکار خانم فاطمه رضی نتاج
چهار شنبه 2 آبان 1397 ساعت 13:27

  تقدیر از زحمات جناب آقای دکتر امری معاون محترم آموزشی دانشگاه به مناسبت روز جهانی بیهوشی.
مدیران و کارکنان معاونت آموزشی به مناسبت روز جهانی بیهوشی، از زحمات جناب آقای دکتر امری معاون محترم آموزشی دانشگاه، بعنوان متخصص بیهوشی، فلوشیپ مراقبتهای ویژه پزشکی و عضو هیئت بورد گروه آموزشی بیهوشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قدردانی نمودند.
دو شنبه 30 مهر 1397 ساعت 11:34

  نسخه جدید نرم افزار جامع مدیریت آموزش سما ویژه کارشناسان
چهار شنبه 25 مهر 1397 ساعت 13:34

  قابل توجه متقاضیان مهمانی و انتقال
سه شنبه 24 مهر 1397 ساعت 11:26

  اعلام تاریخ ثبت نام کارورزان متقاضی شرکت در آزمون صلاحیت بالینی آبان ماه 97
چهار شنبه 11 مهر 1397 ساعت 11:36

  : قابل توجه دانش آموختگان پزشکی عمومی بهمن 94 و بعد از آن که تا کنون گواهی صلاحیت بالینی اخذ ننموده اند و قصد شرکت در آزمون دستیاری سال1397 دارند.
چهار شنبه 11 مهر 1397 ساعت 11:31

  قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون دستیاری رشته های زنان و روان پزشکی97
يك شنبه 8 مهر 1397 ساعت 9:25

  قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون ورودی کارشناسی ارشد97
سه شنبه 3 مهر 1397 ساعت 11:45

  قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون ورودی کارشناسی ارشد97
به اطلاع کلیه پذیرفته شدگان آزمون ورودی کارشناسی ارشد97 می رساند که تاریخ ثبت نام متعاقبا از طریق این سایت اعلام می گردد.
دو شنبه 2 مهر 1397 ساعت 10:20

  قابل توجه پذيرفته شدگان آزمون ورودي دوره دكتري تخصصي (Ph.D) سال تحصيلي 98-97
سه شنبه 27 شهريور 1397 ساعت 11:48

  برنامه زمانبندی تحویل مدارک حضوری پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال 97
سه شنبه 27 شهريور 1397 ساعت 7:58

  قابل توجه پذیرفته شدگان سی و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی
دو شنبه 26 شهريور 1397 ساعت 13:8

  اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بابل
شنبه 24 شهريور 1397 ساعت 11:51

  قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال 97-98
با عرض تبریک به کلیه پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال تحصیلی ۹۸-۹۷ زمان و مکان ثبت نام متعاقباً اعلام خواهد شد. تذکر مهم: ثبت نام اولیه صرفاً بصورت اینترنتی انجام می گردد. ضمناً زمان ثبت نام اینترنتی متعاقباً از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.
چهار شنبه 21 شهريور 1397 ساعت 10:40

  قابل توجه پذیرفته شدگان رشته های هوشبری و بهداشت محیط در مقطع کارشناسی ناپیوسته سال 97
روزهای ثبت نام ، شنبه 24 شهریور لغایت یک شنیه 25 شهریور 1397 در دانشکده پیراپزشکی دانشگاه انجام می گردد.
چهار شنبه 21 شهريور 1397 ساعت 8:58

  بازدید از دانشگاه علوم پزشکی بابل جهت راه اندازی دانشکده بهداشت
بازدید هیات ارزشیابی و برنامه ریزی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از سوی دبیرخانه شورای علوم پایه پزشکی بهداشت و تخصصی، جهت راه اندازی دانشکده بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی بابل در روز چهارشنبه 14/6//97بازدید می نماید.
چهار شنبه 14 شهريور 1397 ساعت 8:25

  قابل توجه پذیرفته شدگان چهل و پنجمین دوره آزمون دستیاری بالینی
کارگاه توانمند سازی ویژه دستیاران تخصصی جدیدالورود از 18/6/97 در مرکز آموزشی درمانی آیت ا...روحانی برگزار می گردد. حضور دستیاران گرامی در کارگاه الزامی میباشد.برنامه کارگاه را در ادامه مطلب مشاهده فرمایید.
سه شنبه 13 شهريور 1397 ساعت 8:52

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعدی